Новини

СТОВ “РАТНІВСЬКИЙ АГРАРІЙ” – завоював звання “Вибір Країни” 2020!

Умови пандемії дали можливість віднайти внутрішні резерви нашого колективу, прийняття нестандартних, та проте ефективних рішень, дало можливість оптимізувати виробництво та працювати динамічніше, як результат протягом 2019/2020 років нам вдалось розширити ринки збуту та сформувати довірливі відносини з партнерами.

СТОВ «Ратнівський аграрій» неодноразово отримував нагороди та визнання на різних рівнях від локальних до національного. Проте номінація «Вибір країни» – це стимул працювати та бути кращим, ніж вчора.

Номінація «Вибір країни» – це усвідомлення кожного працівника, від ТОП-менеджменту до простого робітника, що його вклад є неоціненним у розвитку підприємства.

Директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Васильович Бебес

«РАТНІВСЬКИЙ АГРАРІЙ» ПРАЦЮЄ, РОЗВИВАЄТЬСЯ ІЗ ВЕЛИКОЮ ПЕРСПЕКТИВОЮ ВПЕВНЕНО ЙДЕ ВПЕРЕД

День працівників сільського господарства - це свято кожного з нас, усіх трудівників села, трудових колективів сільськогосподарської галузі, яким сьогодні низький уклін за хліб на столі.

Флагманом серед сільськогосподарських підприємств Ратнівщини, а тепер уже і новоствореного Ковельського району є СТОВ «Ратнівський аграрій», який зареєстрував свою діяльність дев’ять років тому – 22 серпня 2011 року. Товариство, засновником та інвестором якого є Андрій Панніков, розгорнуло свою діяльність на території чотирьох районів Волині: Ратнівського, Старовижівського, Ковельського та Турійського.

Сьогодні "Ратнівський аграрій" – один з найбільш високорозвинених, потужний зразковий сільгоспвиробник у галузях тваринництва (племінний завод з роз-

ведення великої рогатої худоби м’ясного напрямку) і рослинництва не лише в області, а й в Україні в цілому.

На підприємстві утримують більше 2000 голів ВРХ п’яти м’ясних порід: лімузин, шароле, абердин-ангус, поліської та волинської. І саме за розведення великої рогатої худоби товариство неодноразово нагороджували золотими медалями Кабінету Міністрів України.

Щодо рослинництва, то «Ратнівський аграрій» орендує і ввів до сільгоспвиробництва більше 10 тисяч гектарів землі, на якій успішно працює.

І ще декілька важливих цифр: на підприємстві зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції більше 200 осіб, яким вчасно виплачується винагорода за нелегку працю. Так, за період діяльності СТОВ «Ратнівський аграрій» виплатив таких доходів майже на 118 мільйонів гривень, що на сьогодні в середньому на одну особу становить майже одинадцять тисяч гривень. Крім того, варто зазначити, що населенню, яке здало «Ратнівському аграрію» земельні паї в оренду, сплачено більше 56 мільйонів гривень орендної плати, сільським радам за оренду невитребуваних паїв - майже 9 мільйонів гривень. Показники досить таки суттєві.

В цілому за період діяльності СТОВ сплатило до зведених бюджетів майже 62 мільйони різних податків і зборів, не враховуючи податку на додану вартість.

Ці цифри переконливо засвідчують, що підприємство досягло позитивних економічних результатів діяльності, має перспективи у подальшому його розвитку, робить значний вклад у економіку держави, соціально-економічний розвиток регіону та місцевих громад, на територіях яких працює. Саме на цьому і хотілось закцентувати увагу – на співпраці з громадами, відносинах з орендодавцями і з самими працівниками підприємства.

«Ратнівський аграрій»

для нас – як «рятувальний жилет»

Найперше, де ми побували, це Смідинська ОТГ, що на території Старовижівського району. Зустрічає Оксана Піцик - голова громади, яка вже вдруге обирається на цей пост. Вона з вогником в очах відмічає тісну співпрацю з «Ратнівським аграрієм».

- За освітою я вчитель. Паралельно була головою громадської організації і реалізовувала один із проєктів ПРООН і Європейського Союзу по перекриттю даху дитячого садочка, тоді і розпочалася активна трудова діяльність на благо громади. В той час і познайомилась з «Ратнівським аграрієм». Працювали в різних селах. Перша зустріч у селі Паридуби, на території якого «Ратнівський аграрій» взяв чи не найбільше землі в оренду. Організовували свято села, стояло питання подарунків, звернулися до підприємства і були приємно вражені - відгукнулися відразу. З перших днів СТОВ взяло на себе частину соціального навантаження, яке виконує і по сьогодні: завжди іде нам назустріч, виділяє кошти на різні роботи і різні потреби, бере участь у співфінансуванні різних проєктів, він для нас – як рятувальний жилет.

У школі, наприклад, зламався кран. До кого звернутись? «Ратнівський аграрій» виручить завжди. У селі Журавлини дитсадок працював тільки сезонно. Не було коштів. А це єдиний населений пункт, де йде позитивний приріст населення. І садочок запрацював на повну, дякуючи «Ратнівському аграрію», який профінансував майже піврічну його потребу для повноцінного функціонування. У садочок постійно закупляє різні іграшки. А солодкі новорічні подарунки для дітвори усіх сіл, на території яких працює, - це вже як стандарт. «Ратнівський аграрій» єдиний, хто системно проводить певні роботи на дорогах: прокопує канали, аби водостік був, підсипає, грейдерує, і не лише ті дороги, які експлуатує, а й всі інші, життєво важливі для наших мешканців. (На цьому акцентували увагу і всі інші наші співрозмовники. – Авт.)

І ще дуже важливий момент: договори оренди землі «Ратнівський аграрій» укладає з населенням офіційно. Так працюють далеко не всі сільгоспвиробники. Товариство вчасно платить різні податки, ОТГ отримує до 1 млн гривень на рік. Це великі кошти для нас. Вчасно розраховується за оренду землі із орендодавцями. Це соціально відповідальний бізнес, що підтверджує і такий факт. Минулого року по всій Україні різко знизилась нормативно-грошова оцінка земель, а в ОТГ основний дохід – це орендна плата за землю, тож автоматично вималювався дефіцит бюджету, але «Ратнівський аграрій» цієї оцінки не знизив, заплатив на рівні попередньої, значно вищої.

Я дуже рада, що є така співпраця. Окрім того, чимало наших людей співпрацює з «Ратнівським аграрієм». І навіть той факт, що люди забезпечені спецодягом, – це певний показник для товариства, престижність самого підприємства.

Від всієї громади дякую «Ратнівському аграрію» за тісну співпрацю, за соціальний внесок у розвиток наших сіл.

СОЦІАЛЬНА ПЕНСІЯ ДЛЯ ОРЕНДОДАВЦЯ

У Паридубах, біля магазину, зустрічаємо декілька чоловіків. З одним із них зав’язалася розмова. Сергій Давидюк, якому пішов 61-й рік, «Ратнівському аграрію» здає в оренду земельний пай. Щорічно справно отримує відповідні кошти за нього. Задоволений, що земля не пустує і не заростає чагарниками, а обробляється якісно і ниви радують око селян. Та чим я була найбільше здивована, то це тим, що чоловік жодного дня не працював у СТОВ «Ратнівський аграрій», але отримує соціальну пенсію, завдячуючи саме йому. Як це так? Раніше Сергій Михайлович працював у колгоспі і не заробив відповідного страхового стажу, аби вийти на пенсію у 60 років. Але земля, яку здає чоловік в оренду, документально оформлена, і він офіційно отримує за неї плату. Це і було головним при призначенні пенсії. Від нього також прозвучала вдячність товариству за допомогу при оформленні на пенсію, за обробіток землі та орендну плату за неї.

НЕ ОСТОРОНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ ТА СПОРТИВНИХ ПОТРЕБ

Засвідчила це заступник директора НВК с. Смідин Інна Нерода.

- З «Ратнівським аграрієм» співпрацюємо тісно. Наша школа є опорною, має філії. І всі ми маємо відчутну підтримку від "Аграрія", який відгукується на будь-які наші запити і потреби. Ми часто проводимо різні екологічні акції за фінансової підтримки цього товариства. «Ратнівський аграрій» підтримує і спортивні заходи, він є одним із співініціаторів та спонсорів спортивного змагання з тріатлону - чемпіонату України, який організовує наша громадська організація. Дуже добре, що ця співпраця відповідальна та надійна.

Інна Нерода також відзначила, що всі діти, незалежно від того, працюють їхні батьки на підприємстві, здають землю в оренду чи ні, отримують щорічно солодкі новорічні подарунки від "Ратнівського аграрія", як, до речі, і на всіх територіях, де він працює.

МОЛОДЬ, ЇЇ ЗАПИТИ – В ЦЕНТРІ УВАГИ

Заїжджаємо на територію Луківської ОТГ Турійського району. Зустрічає голова Анатолій Климук, який вже вдруге обирається на цю посаду. Він також з позитивом відмічає тісну співпрацю з «Ратнівським аграрієм».

- Ми задоволені, що на наші території заходять порядні орендарі, легально укладають договори з людьми, платять орендну плату, різні податки. Майбутнє за тими, хто професійно займається землею.

«Ратнівський аграрій» - порядна фірма, порядно працює. Звертаємось постійно з будь-яких питань. Завжди йде назустріч, коли має можливість допомогти. У Дні громади, сіл – від нього подарунки прекрасні. (Свята сіл проводяться за участю "Аграрія" і на територіях інших сіл інших громад. - Авт.)

Товариство подарувало мультимедійний комплекс і екран з цифровим діапроектором на клуб села Сомин, звукову систему - на клуб села Годовичі, для народних аматорів закупило сценічні костюми. Приємно, що є такі люди, з якими можна працювати, які чують проблеми і потреби села та людей і завжди йдуть назустріч. А бюджет нашої громади за рахунок «Ратнівського аграрія» поповнюється більш як на 800 тисяч гривень щороку.

Далі дорога привела нас у невеличке село Торговище Турійської громади. Зустрічаємось з Ларисою Фейдак, завідуючою місцевим клубом. У його функціонування «Ратнівський аграрій» вніс чималий вклад.

- Наше село невеличке, молодих людей мало, але клуб працює, хоча вкрай вимагає капітального ремонту. «Ратнівський аграрій» є головним нашим спонсором, допоміг придбати мікшери, мікрофони, закупив і встановив твердопаливний котел, і тепер у нас тепло, коли проводимо певні заходи.

Грейдерування доріг, підсипання їх – також у списку добрих справ на благо громади, а одну дорогу «Ратнівський аграрій» висипав щебенем, зазначила Лариса.

А щодо орендарів повідомила, що на землю селян їхнього села претендували два товаровиробники, та селяни віддали перевагу «Ратнівському аграрію» і не шкодують, а тільки вдячні йому за зроблене і за увагу до проблем селян.

ОСОБИСТІ ПРОБЛЕМИ СЕЛЯН

БОЛЯТЬ І АГРАРІЯМ

Наш автомобіль зупиняється у селі Сомин Луківської ОТГ. Не встигли ми вийти з авто, як підійшла бабуся, яка прямувала дорогою. Пенсіонерка Валентина Омелюх подякувала «Ратнівському аграрію» за допомогу людям у скрутні хвилини. Зокрема, за надану посильну фінансову допомогу для лікування чоловіка. До речі, за рік підприємство має чимало звернень громадян про фінансову допомогу. У селі Торговище також почула, що до «Ратнівського аграрія» за допомогою на лікування звернулася одна жіночка, яка навіть не здає йому землю в оренду, та допомогу отримала. Як на мене, це досить позитивний факт.

Виконуючий обов’язки старости села Сомин Іван Сус розповів про земельні справи села. У них не все було добре із орендою земельних паїв, попередній орендар мав заборгованість перед людьми, але з приходом «Ратнівського аграрія» все налагодилось.

- Зібрали сходи селян, «Ратнівський аграрій» запропонував вигідні умови оренди земельних паїв, уклали договори і працюють. На невитребувані паї уклала договір сільська рада, навели порядок за пів року. Сьогодні люди отримують щорічно орендну плату на рік наперед. Окрім того, мають соціальну підтримку від підприємства. Воно допомогло у будівництві рекреаційної зони в урочищі Попове, виділивши 30 тисяч гривень, на які встановили альтанки для відпочинку, лавочки, роздягалку. Також виділили 15 тисяч на автозупинку, допомагають з дорогами тощо. Люди тільки позитивно оцінюють співпрацю з «Ратнівським аграрієм».

"У НАС НАЙБІЛЬША ДОПОМОГА - НА ХРАМИ"

У невеличкому селі Растів Турійського району є два православних храми, які стоять поряд, один у пристосованому приміщенні колишньої школи. І один, і інший отримують рівнозначну фінансову підтримку від «Ратнівського аграрія», про що розповіла нам пенсіонерка, орендодавець Віра Клімук.

- До 2014 року земля у нас пустувала, заростала. Приїхали до нас два крупних товаровиробники, серед яких і «Ратнівський аграрій». Люди більше повірили йому і здали в оренду свої земельні паї, за які отримують вчасно орендну плату і не малу. Чую від односельчан, що «Ратнівський аграрій», якщо хто не має фінансової змоги, допомагає людям оформити їхні паї у спадщину.

Поки розмовляли з Вірою Іванівною, до нас під’їхав автомобіль і жіночка звернулася до юристів товариства з питанням, як укласти договір на оренду сіножаті та пасовища, оскільки вона не проживає у селі.

З ДУМКОЮ ПРО ЛЮДЕЙ –

І НА КОВЕЛЬЩИНІ

А вже на в’їзді у Ковель зустрічаємося із Андрієм Броїлом, головою Ковельської районної ради.

- Завжди позитивно ставимось до тих людей, які приходять в аграрний бізнес не тільки для того, щоб здобути для себе матеріальні блага, а для й того, щоб працювати на землі з любов’ю, і працівники отримували хорошу заробітну плату, а люди, в яких орендують землю, – достойну орендну плату, – сказав він.

Якщо говорити про "Ратнівський аграрій", то це одне з кращих підприємств, яке орендує землі на території Ковельського району у декількох ОТГ: Дубівській, Люблинецькій та Ковельській. Його керівництво підтримує тісний зв’язок з районною радою. Коли виникають якісь питання, жодного разу не було, щоб не відгукнулись. Приємно, що підприємство не тільки виконує всі зобов’язання перед орендарями, але й ряд соціальних зобов’язань та партнерських угод.

"Аграрій" допомагає нам у розчистці меліоративних каналів, грейдеруванні доріг, підмостці їх, ремонту містків, які на каналах міжгосподарської меліоративної мережі. Дуже добре співпрацюємо з "Аграрієм" в питаннях культурного розвитку територій. "Аграрій" є одним із засновників і постійних меценатів всеукраїнського етнофестивалю «Гуртом ниву зажнемо», який проводимо на межі Ковельського і Старовижівського районів. Допомагають людям з оформленням правовстановлюючих документів.

До розмови долучається Олександр Пасинковський, заступник голови Ковельської районної ради, наголошуючи, що найголовніший показник - це люди. І ні одна людина не сказала поганого слова про "Ратнівський аграрій", який є найкращим сільгосппідприємством на Ковельщині.

ЗЕМЛЯ ЗАРОСТАЛА БУР’ЯНАМИ, ДОПОКИ НЕ ПРИЙШОВ

«РАТНІВСЬКИЙ АГРАРІЙ»

Галина Шепшелей, в. о. старости с. Нові Кошари Ковельського району, відзначила:

- До приходу «Ратнівського аграрія» у нас багато землі пустувало, заростало бур’янами і чагарниками. Люди не в змозі були її обробити, а податки змушені були платити. Щороку виникала проблема, коли люди масово палили суху рослинність і все було в диму. Тому ми задоволені, що прийшов до нас «Ратнівський аграрій». Це вже восьмий рік вони господарюють у нас, вчасно платять всі податки і збори, орендну плату, надають спонсорську допомогу з різних питань, ремонтують дороги тощо. Окрім того, що поповнюють бюджет, допо-

магають школам, знаю, що одного року дали 10 тисяч гривень, на які навчальний заклад купив плуг до трактора.

«НЕМАЄ ЖОДНОЇ УСТАНОВИ,

ЯКУ Б ОБМИНУЛИ УВАГОЮ»

Заїжджаємо у село Секунь, де головна база підприємства. Спілкуємося з сільським головою Надією Костючик.

- «Ратнівський аг-рарій» прийшов до нас вісім років тому. Скупив майнові паї у людей за 100 відсотків вартості – побудували гарний зерновий комплекс, все впорядкували, уклали договори оренди на земельні паї і сплачують орендну плату людям. Люди мають робочі місця, у сільську раду йдуть податки. Тісна співпраця. Скрізь допомагають: і дороги розчищають, і грейдерують. Зіткнулися з проблемою впорядкування кладовища, теж відгукнулись, надали техніку. Посильну допомогу надають громаді, жодну установу не обминули увагою. Утеплили ФАП, для клубу придбали музику і сценічні костюми. Допомогли із озелененням території клубу. Посильну допомогу має і школа – проплатили огорожу. Головні спонсори будь-якого свята. Відгуки тільки хороші, і ми раді, що є такі потужні інвестори, як «Ратнівський аграрій». Хай їм Бог допомагає – нам добре з ними. Чимало наших людей працевлаштовано на підприємстві і вони задоволені роботою, не всі ж можуть поїхати на сезон, найкраще, якщо є робота на місці.

СТОВ – ОСНОВНА БЮДЖЕТОУТВОРЮЮЧА ОРГАНІЗАЦІЯ, ЯКА ДОПОМАГАЄ ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМИ, -

при зустрічі зазначив Микола Калачук, голова Забродівської ОТГ Ратнівського району.

Саме на землях Забродівської ОТГ розгорнув свою діяльність «Ратнівський аграрій» у тваринницькій галузі.

- З першого дня створення підприємства з інвестором та керівництвом було взаєморозуміння і спільне бачення тих проблем, які є на території громади і які потрібно вирішувати, - говорить Микола Калачук. – Підприємство з перших днів і до сьогодні бере активну участь у розвитку громади. Сприяє майже в усіх напрямках, до яких ми долучаємося, дослухається до тих прохань, з якими звертаємося. Окрім того, чимало людей із сіл нашої громади працевлаштовані у "Ратнівському аграрії", мають роботу і отримують заробітну плату, а орендодавці - кошти за оренду землі. Я як керівник громади тільки за те, щоб було взаєморозуміння, сприяння розвитку як нашої громади, так і товариства. Бажаю, щоб підприємство працювало і зміцнювалось й надалі надавало соціальну підтримку громадам.

І РОБОТА, І ЗАРОБІТНА ПЛАТА,

ПОВНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ

І ось ми на тваринницькому комплексі товариства в Якушах (на фото вгорі). Оглядаємо худобу, спілкуємось з людьми. Всі вони задоволені, що на місці мають роботу. Якщо хтось з іншого села, організовано їх доїзд до місця роботи і назад, додому.

Микола Ярощук, доглядач ВРХ (Річиця): Я раніше їздив на сезонні заробітки, тепер працюю тут. На роботу забирають і відвозять додому. У мене троє дітей і дуже добре, що маю на місці роботу та ще й нормальну заробітну плату.

Роман Глущук - учасник АТО, електрик (Комарове): Я вже майже вісім років працюю у товаристві електриком. Роботи вистачає по всіх об’єктах, ремонтую трактори, машини, інше. Іншої роботи шукати й думки не було. Все влаштовує. Робота хороша, на місці, вдома, не їздиш по заробітках, зарплата нормальна. Що ще хотіти?!

Про те, що люди задоволені роботою і оплатою праці, говорили й завідуючий фермою Василь Левчук та інженер Валентин Глущук, якого зустріли у Секуні, де машинно-тракторний парк підприємства. Він також зазначив, що мають більше 70 одиниць різної техніки, щороку придбавають нову сучасну, на якій люди працюють із задоволенням.

І як підсумок слова Юрія Юрченка, заступника директора Департаменту агропромислового комплексу Волинської ОДА:

- «Ратнівськмй аграрій» - це підприємство, яке засноване з нуля у 2011 році, активно займається тваринництвом, рослинництвом. Постійно використовує новітні технології в сфері рослинництва, що дає можливість отримувати гарні результати на поліських землях області. Врожаї, незважаючи, що землі не найбільш продуктивні, перевищують середньообласні показники, заробітна плата також вища середньообласної. Одне з найкращих підприємств України в галузі тваринництва, має племінний статус, який дає можливість експортувати худобу за кордон. Молодці. Так тримати!

Об’їжджаючи землі "Ратнівського аграрія", бачиш, що одні зеленіють озиминою, інші ще тільки-но виорані, а на курудзяних, соєвих полях комбайни збирають врожаї. З усього видно, що працюють гос-

подарі, люди, які люблять землю і роблять все, аби вона давала віддачу, що працюють досвідчені спеціалісти, трударі, майстри, фанати своєї справи. А в результаті злагодженої праці усіх працівників, всього колективу «Ратнівський аграрій» продовжує стабільно економічно розвиватися, збільшує земельний банк, створює нові робочі місця, поліпшує соціальне забезпечення працівників, придбаває техніку, поглиблює переробку продукції. І активно співпрацює з громадами, на територіях яких орендує землю.

Як приклад визнання державою успіхів «Ратнівського аграрія» у виробництві сільгосппродукції та розвитку територій є Подяка голови Волинської обласної ради Ірини Вахович директору Валентину Бебесу та трудовому колективу товариства за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток аграрного сектору Ратнівського, Старовижівського, Ковельського та Турійського районів, якою СТОВ «Ратнівський аграрій» нагороджений місяць тому.

На прикладі "Ратнівського аграрія" переконуєшся, що при дотриманні законів, правильному використанні природних, людських і фінансових ресурсів можна мати хороші врожаї і на наших бідних поліських землях, успішно розвивати тваринницьку галузь.

У переддень свята - Дня працівників сільського господарства – усім аграріям бажаємо на хлібній ниві тільки щедрих засівів та хороших врожаїв, у тваринництві - хорошого середньодобового приросту, та головне – усім щастя, добра і здоров’я міцного!

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Привітання до Дня працівників сільського господарства

СТОВ «Ратнівський аграрій» сердечно вітає працівників, орендодавців та ділових партнерів з Днем працівників сільського господарства!

         Від усієї душі тепло вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівників сільського господарства. Дозвольте принагідно насамперед подякувати Вам за самовіддану й невтомну працю та побажати міцного здоров'я, миру й злагоди в родинах, нових вагомих трудових здобутків в ім'я процвітання рідної України і нашого чарівного краю, добробуту та благополуччя.

Нехай врожаї будуть багаті, а засіви — добрі, нехай кожна праця приносить радість та чудові плоди, нехай кожен день буде сонячним та добрим!

Успіхів на роботі, та добробуту в родині!

Хай хліб росте і трави зеленіють,
Від праці ваші руки не грубіють,
А душі залишаються живими.
І радістю навіки одержимі!

Хай господарство тільки багатіє,
І кожний так працює, як уміє,
Щоб ви були щасливі і багаті,
І сміх, і радість в кожній вашій хаті!


З повагою директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Бебес Валентин Васильович.

Директор СТОВ "Ратнівського Аграрія" привітав працівників з днем сільського господарства

Напередодні професійного свята - Дня сільського господарства директор СТОВ "Ратнівський Аграрій" Валентин Бебес привітав працівників товариства.
А кращих з кращих відзначено грамотами та подяками самого підприємства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування різних рівнів.
З нагоди професійного свята грамотами  обласної державної адміністрації нагороджено:

- Філіпчука Богдана Миколайовича, агронома;
- Пелешенко Володимира Володимировича, механізатора.
За значний внесок у розвиток сільського господарства, сумлінну працю, професіоналізм грамотами голови Старовижівської райдержадміністрації Максима Приймачука та заступника голови районної ради Романа Цалая нагороджено:
- Дейнеку Григорія Володимировича, водія автотранспортних засобів;
- Бебес Катерину Володимирівну, медичну працівницю перед та після рейсових оглядів.
За сумлінну високопрофесійну працю, вагомий особистий внесок у розвиток сільського господарства Подяки голови Ковельської районної ради Андрія Броїло оголошено:
- Солонінку Володимиру Володимировичу, начальнику планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності;
- Токарському Василю Васильовичу, начальнику відділу земельних відносин та землекористування;
- Бурко Олені Петрівні, юристу з орендних відносин та їх обліку.
   Грамотами та подяками самого товариства були відзначені:
- Гудемчук Тетяна Ананіївна - бухгалтер по рослинництву;
- Турчак В`ячеслав Миронович - агроном;
- Дудкевич Василь Васильович - начальник юридичного відділу;
- Ващук Іван Леонідович - підсобний працівник;
- Мороз Віталій Григорович - адміністратор системи;
- Горбач Богдан Валерійович - підсобний працівник, підсобний на сушці;
- Карпук Руслан Степанович - доглядач на фермі;
- Сидорук Сергій Петрович - механізатор;
- Олексюк Іван Петрович - охоронець.

Бажаємо усьому колективу міцного здоров‘я, натхнення у роботі, щедрих врожаїв, гарних прибутків, хорошого настрою до наступного врожаю 2021 року

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який має допомогти впорядкувати ключові питання створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні.

ЄС планує скоротити використання пестицидів і просувати органічне фермерство

Європейська комісія оприлюднила в середу плани щодо захисту біорізноманіття у Європейському союзі при одночасному створенні більш стійкої продовольчої системи, наполягаючи на необхідності як скорочення використання пестицидів, так і заохочення органічного фермерства.

Рада прийняла за основу законопроєкт про вдосконалення держпідтримки аграріїв

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3295 про функціонування Державного аграрного реєстру і вдосконалення держпідтримки агровиробників.

Рада прийняла за основу законопроєкт про зниження ПДВ для агросектору до 14%

Верховна Рада на засіданні 17 вересня прийняла за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання законопроєкт №3656, який, зокрема, передбачає зниження ставки ПДВ для агросектору із 20% до 14%.

На українську кукурудзу зросли експортні ціни

Експортні ціни на українську кукурудзу зросли разом із зміцненням біржових індексів.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Telegram-каналі. 

За минулий тиждень ціни на базисі FOB Одеса додали більше 10 дол за тонну, на базисі СРТ - понад 15 дол за тонну.

"Скорочення прогнозів врожаю кукурудзи як в Україні, так і в інших експортних регіонах змушує фермерів стримувати продажі. 

Крім того, дощі, які пройшли в деяких регіонах країни, уповільнили темпи збирання, що також стало причиною скорочення поставок кукурудзи", - йдеться у повідомленні.

У держави залишиться 750 тисяч гектарів сільгоспземель – Держгеокадастр

За даними Держгеокадастру, в Україні безпосередньо в Держгеокадастрі залишиться 750 тисяч га землі держвласності сільгосппризначення.